9 wskazówek, jak przygotować się do pracy za granicą

27-09-2021

 

Przed wyjazdem zagranicznym do pracy, warto abyś pomyślał o kilku ważnych kwestiach. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę.

 

1. Załóż konto walutowe. Jeśli nie posiadasz konta zagranicznego powinieneś założyć subkonto walutowe, aby nie stracić na wymianie € / PLN.

2. Zrób przegląd techniczny samochodu! Przed wyjazdem koniecznie odpowiednio wcześniej sprawdź czy Twój samochód jest sprawny.

3. Zamów busa. Jeżeli nie posiadasz samochodu pamiętaj, żeby odpowiednio wcześniej zamówić busa. Najwygodniejszy będzie transport “od drzwi do drzwi”, czyli przewoźnik, który zawiezie Cię bezpośrednio pod wskazany adres.

4. Sprawdź datę ważności dokumentów. Przed wyjazdem warto sprawdzić datę ważności dokumentów potrzebnych do przekroczenia granicy (dowodu osobistego lub paszportu), aby w razie upływu terminu ważności zdążyć wyrobić nowe.

5. Zakwaterowanie. Samodzielne wynajęcie mieszkania w atrakcyjnej cenie nie jest łatwe. Współpraca z agencją zapewnia komfortowe zakwaterowanie, w pobliżu miejsca pracy i bez kosztów.

6. Znajomość języka. Znajomość języka nie jest wymagana w przypadku wielu ofert pracy bez doświadczenia. Dodatkowo agencja zapewnia całodobową opiekę polskojęzycznego koordynatora na miejscu.

7. Opieka medyczna. W przypadku wyjazdu przez agencję pracy wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniem w kraju zatrudnienia dopełni pracodawca.

8. Pieniądze na wyjazd. Przygotuj odpowiednią sumę pieniędzy na wyjazd w gotówce w razie wystąpienia problemów z wypłatą środków z bankomatu.

9. Pandemia. Przed wyjazdem warto zapoznać się z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami w kraju zatrudnienia. Agencja pracy dba o dopełnienie wszelkich formalności.

Powrót