FAQ

 

Jakie projekty znajdują się w ofercie?

Specjalizujemy się w projektach technicznych (zatrudniając monterów rusztowań oraz ilozacji) oraz w projektach związanych z produkcją żywności. Dodatkowo współpracujemy z pralnią przemysłową w Holandii, dokąd również rekrutujemy pracowników (wówczas istnieje możliwość zatrudnienia na kontrakcie holenderskim przez niderlandzką firmę)

 

Czy wynagrodzenie wypłacane jest miesięcznie czy tygodniowo?
Dla pracowników projektów technicznych (monterów rusztowań oraz izolacji) zaliczki wypłacane są co tydzień. 

Przy projektach związanych z produkcją (gdzie oferujemy polską umowę) pensja wypłacana jest do 10-tego każdego miesiąca. Istnieje możliwość wypłaty jednej, bezpłatnej zaliczki w terminie przed 10-tym.

 

Jaki rodzaj kontraktu podpisuję?

W zależności od projektu podpisywany jest kontrakt holenderski lub umowa polska w trybie oddelegowania.

 

Czy jest to praca stała czy sezonowa?

Poszukujemy pracowników, którzy zostaną z nami dłużej. Umowa podpisywana jest na okres 1 roku, z możliwością przedłużenia, jeśli współpraca będzie dla obu stron satysfakcjonująca.

 

Czy wymagane jest doświadczenie?

Do ofert w sektorze produkcyjnym nie wymagamy doświadczenia. Z nami zdobędziesz odpowiednie umiejętności potrzebne do bezpiecznego i profesjonalnego wykonywania swojej pracy.

W sektorze technicznym wymagamy minimum
2- letnie doświadczenie oraz certyfikat VCA/SCC.

 

Jak długo trwa okres wypowiedzenia?

Okres wypowiedzenia trwa 1dzień. Mamy nadzieję, że zechcesz zostać z nami dłużej, jeśli jednak z różnych przyczyn konieczna będzie rezygnacja możesz zakończyć współpracę z jednodniowym okresem wypowiedzenia.

 

Czy wymagany jest język obcy?

W zależności od projektu. Posiadamy projekty, na których znajomość języka obcego nie jest wymagana, jednak niektóre firmy wymagają komunikatywnej znajomości języka angielskiego.

 

Kto pokrywa koszty dojazdu z Polski za granicę??

Koszty dojazdu do pracy pokrywane są przez pracownika. Jeśli masz trudności w znalezieniu busa do miejsca pracy, poproś nas o pomoc! Zrobimy co w naszej mocy, by ułatwić Ci dotarcie do zakwaterowania.

 

Czy gwarantujemy zakwaterowanie?

Zapewniamy zakwaterowanie. Dla pracowników z działu technicznego proponujemy pokoje jednoosobowe. Dla pracowników decydujących się na pracę na produkcji oferujemy pokoje maksymalnie dwuosobowe. Posiadamy różne rodzaje zakwaterowań, jednakże niezależnie od rodzaju miejsca/domu, dbamy o to, by warunki były zadawalające i schludne. 

 

Czy pracownik sam odpowiada za dojazd do pracy?

Tak, po stronie pracownika jest dojazd do pracy. Staramy się jednak dobierać grupy, w której przynajmniej jedna osoba posiada samochód, by ułatwić Wam dojazd do pracy. W niektórych przypadkach istnieje możliwość wypożyczenia auta.

 

Jak daleko od zakwaterowania znajduje się zakład pracy?

W większości przypadków zakwaterowanie znajduje się w odległości 15-35 km od miejsca pracy. Jednakże w pojedynczych wypadkach możliwy jest bliższy jak i dalszy dojazd. O dystansie od miejsca pracy będziecie poinformowani przez nasze biuro.

 

Czy gwarantujemy minimalną liczbę godzin pracy?

W umowie nie ma zapisu dotyczącego minimalnej liczby godzin pracy, jednakże staramy się umożliwić Wam możliwie jak najwięcej godzin, aby zapewnić optymalny wymiar czasu pracy i zarobków.

 

Czy istnieje możliwość nadgodzin?

Na naszych projektach jest możliwość pracy w nadgodzinach- głównie w sektorze spożywczym. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zgłoszenia chęci pozostania w pracy, w innych zakładach zaś nadgodziny przypisane są odgórnie (w przypadku sezonu wysokiego).

 

Jakie są godziny pracy? Czy jest to praca zmianowa?

Praca jest w systemie zmianowym (w zależności od oferty). W sektorze produkcyjnym występują głównie dwie zmiany- pierwsza w godzinach porannych, druga w godzinach popołudniowych. Zmiany nocne zdarzają się sporadycznie na pojedynczych stanowiskach.

W sektorze technicznym występuje głównie zmiana poranna.

 

Czy przysługują benefity pracownicze?

Benefity są wliczone do przedstawionej przez osobę rekrutującą stawki. Dodatkowo na projekcie w zakładzie spożywczym pracownicy mogą skorzystać z darmowego posiłku w postaci ciepłej zupy czy kawałków kurczaków.

 

Jaka temperatura panuje w miejscu pracy?

W zakładach spożywczych (chłodni) panuje ok. 4-5 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach oraz zakładach występuje temperatura ponad 20 stopni. 

 

Czy firma zapewnia odzież i potrzebny sprzęt?

Firma zapewnia odzież wierzchnią (w tym obuwie ochronne) oraz niezbędny sprzęt potrzebny do wykonywania pracy.